INTERCOR YÖNETİM BİNASI, MOSKOVA

İşveren: Intercor

Yer: Yauzskaya Cad. 12 Taganskaya Moskova - Tarihi Bölge.

Yapılan İşler: İşin Tamamı: Uygulama hesap ve çizimleri, arsa çevresinde kazıklı perde, zemin stabilizasyonu, temelde ve bodrumda su ve ısı yalıtımı, betonarme karkas yapı, dış duvarlar, bölme duvarları, doğramalar, tüm taşıyıcı ve mimari detaylar, metal çatı kaplaması, özel cephe süsleri ve nişler, tarihi parmaklıkların onarım ve yeniden yapımı, temiz ve atıksu, ısıtma, havalandırma, yangın söndürme sistemleri, aydınlatma, ups, yangın alarmı, telefon, uydu anteni, kablolu tv, radyo gibi tüm alçak ve yüksek akım şebekeleri, yolcu asansörü, garaj ve bahçe kapıları.

İnşaat Alanı: 2235 m²

İhale Tarihi: 20/11/1996

Geçici Kabul: 17/07/1998

Kesin Kabul: Yapılmadı.

Açıklamalar: Taganskaya, Moskova’nın tarihi bölgelerinden biridir. İnşaat alanındaki arkeolojik araştırmalar nedeniyle iş geç başlamıştır Arsa, tarihi Abide Hastanesinin tam karşısındadır. Bina çevre duvarlarındaki tarihi demir parmaklıklar kısmen harabolmuş durumdaydı. Buralar demonte edildi, temizlendi, onarıldı, eksik parçalar aslına uygun olarak yeniden yapıldı ve duvar tamiratından sonra yerine monte edildi. Bina cephesinin tarihi çevre ile uyumlu olması gerekiyordu. Dekoratif cephe figürleri, nişler ve sütun başlıkları galvanizli tel takviyeli cephe alçısı ile ve özel kalıplarda hazırlandı. Montaj için özel detaylar, galvanizli civatalar ve tesbit malzemeleri kullanıldı. Teras ve bahçe zemini kaplamalarında tarihi bir etki yaratan özel dekoratif beton karoları kullanıldı. Bu bina, 1998 senesinin en kaliteli inşaat uygulaması olarak Belediye Başkanı Y.M.Lujkov imzası ile Moskova Belediyesi tarafından şeref diplomasına layık görüldü.

Firmamızın Moskova'da yaptığı İntercor İdari Binası İnşaatı Moskova Belediyesi tarafından 1998 yılının En Kaliteli İnşaatı Ödülüne layık görülmüştür.